Pyžamá, ktoré pomáhajú

Neustále sa niekam ponáhľame a sťažujeme si, ako nič nestíhame. Nemáme čas na svoje záľuby, priateľov, v horšom prípade ani na najbližších. Veľa hovoríme, no málo sa počúvame. Aspoň raz za čas by sme mali na chvíľu spomaliť, obzrieť sa a porozmýšľať. Zamyslieť sa nad tým, čo dobré sme naposledy urobili, komu sme pomohli či spríjemnili deň. 

Stačí sa odhodlať 

Šíriť dobro a radosť je tak jednoduché. Stačí sa odhodlať a urobiť prvý krok. Ten sme sa  rozhodli urobiť aj my.  

V mene značky BEKVÅM sme sa zapojili do #GivingTuesday, pričom ide o sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Myšlienka sviatku vznikla a prvýkrát sa realizovala v roku 2012. Každý rok sa #GivingTuesday koná na Slovensku v utorok po Dni Vďakyvzdania, ktorý oslavujú obyvatelia Spojených štátov amerických. Tento rok to vyšlo na 3. decembra. 

Cieľom sviatku je predovšetkým motivovať ľudí, aby šírili dobro. Veruže, inšpirovali aj nás. Zapojili sme sa do #GivingTuesday a suma zisku z pyžamiek putovala neziskovej organizácii Centrum Slniečko, ktorá pomáha týraným, sexuálne zneužívaným, zanedbávaným deťom a obetiam domáceho násilia.

Centrum Slniečko, n.o. ponúka viaceré riešenia na elimináciu násilia 

Činnosť neziskovej organizácie Centrum Slniečko je rozmanitá a to od poskytovania sociálnej pomoci, humanitárnej starostlivosti týraným, sexuálne zneužívaným, zanedbávaným deťom, obetiam domáceho a rodovo podmieneného násilia, rodinám a deťom v krízových životných situáciách, ochrana ľudských práv a základných slobôd a výchova a vzdelávanie.

Centrum Slniečko n.o spravuje bezpečný ženský dom a útulok, poradňu pre obete, intervenčné centrum, centrum prevencie a vzdelávania EduCAN a internetové vzdelávanie.

Kniha KOZMO a jeho dobrodružstvá

Vynikajúcou myšlienkou, ktorú zrealizovalo Centrum Slniečko, n.o. v spolupráci s kreatívnym štúdiom Cukru production, je preventívny program „KOZMO a jeho dobrodružstvá“. Kozmo je totižto postavička, ktorá pochádza z planéty Zem a vie rozoznať zlé a dobré správanie. Vďaka nemu sa dospelí dozvedia, ako rozprávať s deťmi o násilí zážitkovou formou. Je to kamarát, ktorý sa podieľa na tom, aby bol svet lepším a bezpečnejším miestom pre všetkých obyvateľov planéty.  

Prečo sme sa rozhodli darovať celý náš zisk?

Možno sa pýtate, prečo sme sa rozhodli darovať náš zisk a čo nás k tomuto kroku motivovalo. Myšlienku dobročinne sa angažovať som mala v hlave už dlhšie. Pri tvorbe pyžamiek a novej kolekcie s názvom – Happy days at home – my ihneď vzišlo na um, že nie každý môže prežívať šťastné dni v svojom domove a preto som hľadala organizáciu, ktorá pomáha ženám s deťmi v ťažkej situácii na polceste.

Vyrábať čisto slovenské pyžamká v malej produkcii nie je zrovná veľmi ekonomické. Niečo o výrobe pyžamiek z bio-bavlny na Slovensku nájdete v predošlom článku . Jedného dňa mi kamarátky povedali, že sa im zdá naše pyžamko pridrahé. A tak som spätne spočítala všetky náklady na jeho výrobu (áno mala som to spraviť vopred, ale tak niekedy robíte rozhodnutia aj srdcom a nie čisto rozumom), s tým, že som im výpočet ukázala a tak sme si všetky v jednom momente uvedomili, že niekedy veru zabúdame akú hodnotu má práca, keďže sme zvyknutí na odevné reťazce, ktoré využívajú lacnú pracovnú silu niekde ďaleko na druhom konci sveta. V tomto momente som si uvedomila, že práca, ktorú investujem do pyžamiek sa musí zúročiť ináč ako v ekonomicky priaznivých číslach. Keď tú trošku zisku, ktorú pyžamká vygenerujú darujeme tým, ktorí to potrebujú, bude mať naša práca väčší zmysel.

Každý z nás sa môže chopiť šance 

Každý z nás môže pomôcť akýmkoľvek spôsobom. Tých možností je v dnešných dňoch nespočetne veľa, no ľudí, ktorí potrebujú našu pomoc, je ešte viac. Nemali by sme však zabúdať, že každý z nás sa môže chopiť šance a je len na nás, akým spôsobom sa rozhodneme robiť tento svet krajším a akým spôsobom budeme šíriť dobro. Ďakujeme Vám, že nákupom detských pyžamiek pomáhate aj Vy Centu Slniečko, n.o.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.