bekvam pohodlné odevy
Detské pončo kvalitné prírodné tkaniny a materiály

ľahkosť nosenia

Za značkou BEKVÅM stojí jedna žena, dcéra, mama, manželka ktorá si dala za cieľ priniesť na trh jednoduché a pohodlné odevné kúsky. Produkty BEKVÅM sú vyrobené iba z certifikovaných kvalitných prírodných tkanín a materiálov. Na zabezpečenie trvalej udržateľnosti sú dizajny šité v spojených veľkostiach a môžu byť preto nosené aj viac sezón. Výrobky sa ľahko nosia a kombinujú, pretože sú navrhnuté minimalisticky.

Všetky pončá, uteráky, detské uteráky a tašky sú vyrobené z bavlny a / alebo bambusu.

BEKVÅM znamená po švédsky pohodlné, jednoduché, prirodzené, bezstarostné. Všetky slová definujú ideu ktorá stála za zrodením značky bekvåm.

Prvá kolekcia je inšpirovaná mojou láskou ku Švédsku a jeho minimalizmom. Táto krásna krajina ma chytila za srdce hneď od prvého momentu, keď som do nej vstúpila ešte ako 21 ročná študentka. Keď žijete vo Švédsku ste neustále obklopený vkusom, krásnymi ale minimalistickými vecami. A to nielen čo sa týka oblečenia a módy. Krásna je architektúra, krajina a dizajn. Zo severského minimalizmu čerpám inšpiráciu pre letnú kolekciu 2018, ktorej farby a vzory boli veľmi starostlivo navrhnuté. Všetky peshtemaly sú vyrobené v Turecku, kde má výroba peshtemalu stáročia tradíciu.

ATALIE je najjemnejšia rada. Skladá sa z 90 % bambusu a 10 % bavlny. Je veľmi jemná a nežná. Dostala švédske ženské meno Atalie, ktoré v preklade znamená jemná.

BORE rada je zložená z 100 % bavlny. Je dostupná v troch farebných prevedeniach, zemitých farieb. Šedá, vínovo červená (burgundy) a pieskovo hnedá. Táto rada stvárňuje drsné švédske moria, ich vlny a vodu. Preto bola pomenovaná švédskym mužským menom Bore, ktoré znamená, ten ako severný vietor.

SUNNI, tak ako to už aj meno prezrádza, je najpestrejšia z našich troch radov. Je zložená 100 % z bavlny. Je farebná, pestrá a hravá. Dostupná v troch farbách: červená, modrá a žltá. Červená ako letný západ slnka, modrá ako voda a žltá ako slnko. Preto bola pomenovaná švédskym ženským menom Sunni, ktoré v preklade znamená, bola darom od slnka.

Postupne budem pridávať nové produkty či produktové rady a veľmi sa teším kam ma táto BEKVÅM cesta povedie.

Vaša Martina