Slovenské detské pyžamká z bio bavlny

V obchodoch s potravinami majú niektorí z nás tendenciu sledovať, aké konzervačné látky obsahujú jednotlivé produkty, snažíme sa obmedzovať plasty, separovať odpad či zbierať odpadky v našom okolí. Ale sme takí ohľaduplní k prírode aj pri výbere oblečenia

Častokrát si neuvedomujeme, že kúpou oblečenia, ktoré je lacnejšie, no vyrába sa masovo, škodíme životnému prostrediu. Väčšina lacnejšieho oblečenia sa vyrába v krajinách, kde je lacná pracovná sila. Ide o tisícky kilometrov vzdialené štáty, pričom prepravou oblečenia, ktoré si kúpime v obchodoch, sa vytvára uhlíková stopa. Akosi sme podľahli „trendu“ a radšej si kúpime dva lacnejšie módne kúsky ako jeden drahší, no kvalitnejší. V konečnom dôsledku však ani nevieme, či práve to, čo nosíme, nevyrobilo neplnoleté dieťa v nehumánnych podmienkach. 

Detské pyžamko Happy day

Prečo bio bavlna? 

BEKVÅM, podobne ako ďalšie slovenské značky, sa snaží tento nepriaznivý trend zmeniť. Našim cieľom je, aby ďalšie generácie mohli vyrastať v krajšom prostredí s čistejším ovzduším, vodou či dostatkom zelene. 

Práve preto sme uviedli na trh pyžamká, ktoré sú vyrobené zo 100 % bio organickej bavlny. Prišli nám otázky ohľadne ceny pyžamiek. A tak by sme radi vysvetlili, prečo výrobky, ktoré sa vyrábajú z kvalitných materiálov, lokálne a v malom počte, stoja v konečnom dôsledku viac ako rovnaké výrobky z obchodných reťazcov. 

Pyžamká HAPPY DAYS AT HOME

Ak by sme sa pozreli na reálny maržu, bude to menej ako 10%, čo nie je veľmi ekonomické. Pre slovenského alebo českého zákazníka môže pôsobiť cena vyššie, no to, čo spôsobí ich kúpou, je na nezaplatenie. V prvom rade ste šetrní k životnému prostrediu, dávate prácu českej pradiarni, slovenskej firme na výrobu etikiet, slovenskej tlačiarni a slovenskej krajčírskej dielni. Okrem toho, že podporujete zachovanie remesiel na Slovensku, kúpite si výrobok z bio bavlny, ktorá má nespočetne veľa pozitív. Poďme sa spoločne pozrieť na niektoré z nich. 

Lepší svet 

Viete prečo je cena bio-bavlny vyššia ako tej bežnej bavlny? 
Bio-bavlna je totižto geneticky nemodifikovaná bavlna, pri ktorej sa používa klasicky hnoj namiesto systetického, namiesto pesticídov kontrolovaní biologickí škodcovia a pôda musí oddychovať a tak sa bavlna nevysádza každý rok.

Detské pyžamko Happy home

Nikto z nás pravdepodobne nie je spokojný, keď za oblečenie dá niekoľko eur a s odstupom času ho musí prestať nosiť, pretože mu podráždi pokožku, ktorá ho následne začne svrbieť. Bio bavlna je však vhodná aj pre najmenších, pretože je citlivá k pokožke. Pri jej pestovaní nie je nutná aplikácia chemických látok, ktoré poškodzujú životné prostredie. Ďalšou výhodou je, že pri jej pestovaní nedochádza ku kontaminácii pôdy, a tým, že nie je nutná aplikácia toxických chemikálií, voda je čistejšia a bezpečnejšia. Bio-bavlna je teda nielen lepšia a zdravšia pre nás a pokožku drobcov, ale aj pre našu planétu. 

Samozrejme, našim drobcom doprajeme vždy len to najlepšie. Ak však spojíme príjemné s užitočným, potešíme drobcov pyžamkom zo 100 % bio organickej bavlny, no na druhej strane, podporíme slovenských remeselníkov a aj malým krokom prispejeme k ochrane životného prostredia. Pretože jednotlivec nemôže zmeniť svet, ale svojím správaním môže inšpirovať aj davy ľudí a tí už dokážu zmeniť svet k lepšiemu.

One thought on “Slovenské detské pyžamká z bio bavlny

  1. Spätný odkaz Snažíme sa pomáhať tým, ktorí to potrebujú - bekvåm - ľahkosť nosenia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.